Konfiguracja elementów smart oświetlenia MELINK jest niezwykle prosta i intuicyjna. Poniżej umieszczamy tutorial, który krok po kroku przeprowadzi was przez cały proces.

Przed rozpoczęciem konfiguracji należy upewnić się, że Wasza sieć ma dostępne pasmo 2.4 GHz. Jest to częstotliwość na której operują wszystkie urządzenia z oferty MELINK. Tutaj dowiecie się więcej na ten temat.

Krok 1: Ekran startowy

Na wstępie powita nas ekran podobny do tego poniżej (jeżeli konfigurujecie aplikację po raz pierwszy – będzie on pusty, bez listy dostępnych urządzeń). Aby dodać nowe urządzenie (zarówno w przypadku żarówki jak i taśmy LED) należy kliknąć ikonkę + widoczną w prawym górnym rogu.

Krok 2: Wybór urządzenia do konfiguracji

W następnym etapie należy wybrać urządzenie, które chcemy dodać. W tym przypadku będzie to smart żarówka lub taśma LED.

Krok 3: Przygotowanie urządzenia do połączenia

Po wybraniu urządzenia rozpoczynamy pierwszy etap konfiguracji. W przypadku smart żarówki i taśmy LED, należy włączyć zasilanie, po czym trzykrotnie wykonać procedurę włącz/wyłącz (żarówkę resetujemy z poziomu włącznika świateł, listwę LED z poziomu włącznika on /off ). Gdy urządzenie zacznie szybko migać, oznacza to, że możemy przystąpić do parowania. UWAGA jeśli aplikacja nie znajduje urządzenia wypróbuj drugi wariant konfiguracji, o którym więcej TUTAJ.

 

Krok 4: Łączenie urządzenia z siecią

W tym miejscu należy wprowadzić dane naszego łącza internetowego. UWAGA Melink obsługuje wyłącznie łączność na częstotliwości 2.4 GHz więcej na ten temat przeczytasz TUTAJhttps://melink.eu/jak-zmienic-czestotliwosc-wi-fi-na-pasmo-2-4-ghz-lub-5-ghz/. Po wprowadzeniu nazwy i hasła, przechodzimy dalej.

Krok 5: Koniec konfiguracji

Voilà! Nasze urządzenie skonfigurowano poprawnie!