Nasza smart listwa i gniazdko to urządzenia, które skutecznie pomogą Wam zarządzać zużyciem prądu, a także na odległość kontrolować sprzęty domowe które do nich podłączycie. Z poniższego tekstu dowiecie się, jak poprawnie skonfigurować produkty z naszą aplikacją.

Przed rozpoczęciem konfiguracji należy upewnić się, że Wasza sieć ma dostępne pasmo 2.4 GHz. Jest to częstotliwość na której operują wszystkie urządzenia z oferty MELINK. Tutaj dowiecie się więcej  na ten temat. 

Krok 1: Ekran startowy

Na wstępie powita nas ekran podobny do tego poniżej (jeżeli konfigurujecie aplikację po raz pierwszy – będzie on pusty, bez listy dostępnych urządzeń). Aby dodać nowe urządzenie (zarówno w przypadku gniazda i listwy) należy kliknąć ikonkę + widoczną w prawym górnym rogu.

Krok 2: Wybór urządzenia

W następnym etapie należy wybrać urządzenie, które chcemy dodać. W tym przypadku będzie to smart Gniazdko MELINK lub Listwa Smart MELINK

Krok 3: Wybór sieci

W tym miejscu należy wprowadzić dane naszego łącza internetowego. UWAGA MELINK obsługuje wyłącznie łączność na częstotliwości 2.4 GHz więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ. Po wprowadzeniu nazwy i hasła, przechodzimy dalej.

Krok 4: Przygotowanie urządzenia do połączenia

Po wybraniu urządzenia rozpoczynamy pierwszy etap konfiguracji. W przypadku smart gniazdka i listwy, należy podłączyć je do prądu, a następnie przez 5 sekund przytrzymać przycisk on/off. Gdy wskaźnik LED zacznie szybko migać, oznacza to, że możemy przystąpić do parowania. UWAGA jeśli aplikacja nie znajduje urządzenia wypróbuj drugi wariant konfiguracji, o którym więcej TUTAJ.

Krok 5: Koniec konfiguracji

Voilà! Nasze urządzenie skonfigurowano poprawnie!